·         01.09.2010

RAZEM I OSOBNO

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Zbrza” w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Dębskiej Woli realizuje projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej p.n.

 „Razem i osobno – rozwój umiejętności społecznych i indywidualnych uzdolnień wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Dębskiej Woli”

„Razem i osobno – rozwój umiejętności społecznych i indywidualnych uzdolnień wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Dębskiej Woli”

·         28.09.2010

Nauki dawne i niedawne – Klub Odkrywców udał się z wizytą do muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, aby – interaktywnie – obejrzeć wystawę Nauki dawne i niedawne. Było bardzo ciekawie – zobaczcie sami…

·         KLUB ODKRYWCÓW

KLUB ODKRYWCÓW

Interesujesz się otaczającym światem?

Chciałbyś wiedzieć jakiego koloru jest światło?

Dlaczego włosy stają na głowie?

Co wpływa na to, co widzimy?

Chcesz poznać odpowiedzi na te i wiele innych ciekawych pytań?

Zapraszamy do Klubu Odkrywców.

·         ZAJĘCIA TANECZNE

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach tanecznych, które odbywać będą się w piątki w godz. 12.00-13.30 (klasy 0-III) oraz w środy o godz. 16.30-18.00 (klasy IV-VI). Instruktor tańca – Urszula Machnik

·         KOŁO TEATRALNE

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach koła teatralnego, które odbywać będą się w poniedziałki oraz w czwartki o godz. 13.00 – 14.30. Zajęcia prowadzi Pani Agnieszka Kędzior.

·         03.10.2010

Szkolenie dla nauczycieli Szkoły Podstawowej w Dębskiej Woli: „Techniki twórczego myślenia w zajęciach profilaktycznych z uczniami” w Jaworkach

Trener: Ela Staniszewska – trener edukator Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Tematyka zajęć:

Szkolenie zrealizowano ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu „Razem i osobno – rozwój umiejętności społecznych i indywidualnych uzdolnień wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Dębskiej Woli”

Jaworki to takie magiczne miejsce, gdzie nawet warsztaty dotyczące najtrudniejszych obecnie aspektów pracy nauczycieli zamieniają się w cudowną przygodę. Przepis na sukces: magia miejsca, profesjonalizm prowadzącego, zapał organizatora i zaangażowanie uczestników. Jak widać metoda uczyć – bawiąc sprawdza się nie tylko w stosunku do dzieci.

A efektów doświadczą uczniowie….

·         KLUB ODKRYWCÓW

KLUB ODKRYWCÓW

Interesujesz się otaczającym światem?

Chciałbyś wiedzieć, jakiego koloru jest światło?

Dlaczego włosy stają na głowie?

Co wpływa na to, co widzimy?

Chcesz poznać odpowiedzi na te i wiele innych ciekawych pytań?

Zapraszamy do Klubu Odkrywców.

·         ZAJĘCIA TANECZNE

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach tanecznych, które odbywać będą się w piątki w godz. 12.00-13.30 (klasy 0-III) oraz w środy o godz. 16.30-18.00 (klasy IV-VI)

Instruktor tańca – Urszula Machnik

·         25.11.2010

UWAGA!!! – ROBIMY KALENDARZ NA 2011 ROK, WSZYSTKICH, KTÓRZY POSIADAJĄ MATERIAŁY – ZDJĘCIA, PRACE PLASTYCZNE BĄDŹ CIEKAWE POMYSŁY – ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!!!

·         09.12.2010

Przedświąteczne spotkanie przedszkolaków – Happy Hours

The magic of Christmas never ends…..

·         09.12.2010    

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy pomogli w przygotowaniu scenografii – za zaangażowanie, poświęcony czas i w szczególności – serdeczną atmosferę.

·         10.12.2010

Koło taneczne – razem i osobno – ciężka praca się opłaca….

Możecie się jeszcze przyłączyć. Zapraszamy chętnych. Zajęcia we środy o 16.30

·             14.12.2010

Koło teatralne prowadzone przez Panią Agnieszkę Kędzior w ramach zadania Razem i osobno zaprasza na Przedstawienie Świąteczne – środa godzina 10.30

·         22.12.2010

 

 

·         01.01.2011

Nowy Rok… pretekst do postanowień i zmian. Przynajmniej podejmowania prób. Nie zawsze się udaje, więc należy pamiętać, aby postanawiać mądrze. Tak, aby obyło się bez nadmiernych stresów i niepotrzebnych frustracji. A przecież jesteśmy cudowni….  A że czasami czujemy się inaczej? – któż nie zna tego uczucia?  Ktoś mądry powiedział: „Na szczycie góry jesteśmy bliżej nieba, niż na równinie, ale jesteśmy jednakowo dalecy tego, żeby latać”. Zdobywając kolejne szczyty, warto o tym pamiętać. Mamy, co mamy, ale szczęście zawsze jest subiektywne. Nawet stawiając mozolnie krok za krokiem doświadczamy cudu. Dzieje się tu i teraz. W naszych sercach i umysłach.

Obyśmy w 2011 roku choćby otarli się o to przeświadczenie…

·         14.01.2011

14 stycznia w hotelu Stary Młyn w Morawicy uczestniczyliśmy w spotkaniu władz Gminy Morawica z przedstawicielami stowarzyszeń, działających na terenie naszej Gminy. Gospodarz spotkania, Pan Wójt Marian Buras zaprezentował sytuację organizacji pozarządowych na terenie gminy, Pan Janusz Daszuta mówił o zaufaniu, a kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu „Morawianie” napełniły wszystkich ciepłem i świąteczno-noworoczną atmosferą.

·         21.01.2011

Niechaj Dziadzio z Babunią tak nam długo żyją,

póki komar i mucha morza nie wypiją.

A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,

niech się Dziadzio z Babunią nażyją do woli!

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Zbrza” uczciło Święto Babci i Dziadka podczas uroczystości w Szkole Podstawowej w Dębskiej Woli.